Mis on SEO ja selle hind

Mis on SEO

SEO ehk otsingumootorile optimeerimine (ing. k. Search Engine Optimization) on tegevus, mis aitab enamatel inimestel Sinu veebilehele jõuda. See kõik toimub orgaaniliselt ehk ilma eraldi reklaamimata.

Oletame, et Sul on koduleht, mille kaudu müüd enda arvates hästi head toodet. Küll aga ei jõua Su head tooted kuidagi klientideni ning müük ei vasta ootustele. Mis viga? Koduleht ju sai üles seatud, disain on ka korras, tooted on müügis, kontakti on võimalik saada. Kas kodulehel SEO peale on mõeldud?

Läbi SEO on võimalik lehekülje nähtavust parandada ning see otsingutulemustes paremale positsioonile tõsta. Optimeerides jõuavad saidile külastajad, kes otsivad just Sinu pakutavaid tooteid või teenuseid. 

Mis on SEO ja selle hind

Miks on vajalik SEO teenus

Õigesti tehtud SEO tulemusel jõuab kodulehele kvaliteetne külastaja, kes juba teab, mida ta otsib. Kui pakud muruniitmise teenust Tartus, siis pole mõtet, et Sinuni jõuab külastaja, kes otsib muruniitmise teenust Hiiumaal. Optimeerimise tulemusel külastab lehte huviline, kes otsib täpselt Sinu pakutavat toodet või teenust. 

Lisaks kvaliteetsele külastajale jõuab leheküljele ka rohkem külastajaid. Hästitehtud SEO puhul hindab Google kodulehte kõrgelt ning toob selle otsingutulemustes esile. Ca 75% inimestest ei liigu esimesest Google’i otsingutulemuste lehest edasi. Seega olles tulemustes eespool, jõuab suurem hulk inimesi just Sinu lehele.

Kuidas kodulehte optimeeritakse

SEO spetsialist teeb lehe auditi, mille tulemusel saadakse ülevaade asjadest, mis on hästi ning mida parandada. Suur osa parandustest sõltub leheküljel olevatest märksõnadest, pealkirjadest ja linkidest, mis lehele suunavad. 

Kui vajalikud parandused on tehtud ning leht optimeeritud, hakkab koduleht otsingutulemustes kõrgemale tõusma. Seejärel saab tulemusi jälgides selgeks, kas strateegia toimib. Protsess võib võtta aega, kuna optimeeritud leht hakkab end alles Google jaoks „tõestama“. Tegu on protsessiga, mida tuleb jooksvalt pidevalt üle vaadata ning vajadusel kohandada.

Mis on SEO ja selle hind

Kui palju on SEO hind

SEO hinna üle on alati küsimusi ja selgeid vastuseid pole.  Sellel protsessil on väga palju liikuvaid osi, mis hinda mõjutavad.
Hinnastamine võib olla kas tunni alusel, tulemuste alusel või projektipõhiselt/pikaajaline koostööd. 
Hinnad kõiguvad päris suuresti. Tunnihind võib alata 15€ tund, kuid pigem küsitakse 20€ ja rohkem.
Projektipõhine hind sõltub kodulehe suurusest, märksõnade/valdkonna keerukusest ning konkurentsist ja teenusepakkujast.
Parima tulemuse saavutamiseks tasuks kaaluda projektipõhist/koostöö vormi. SEO on väga keeruline ning palju aega ning optimeerimist nõudev töö. Ühekordsed teenused ei pruugi saavutada soovitud tulemust.

Täpsema info saamiseks kliki siia

Vajuta logole, et tutvuda teenusega.

Jaga postitust

Share on facebook